Najczęściej zadawane pytania dotyczące egrometrów
Najczęściej zadawane pytania dotyczące egrometrów :Na czym polega różnica między rowerem treningowym a ergometrem?
Rower treningowy i ergometr różnią się głównie parametrami mocy. W rowerach treningowych opór hamowania wyrażony jest w stopniach, w ergometrach natomiast w watach. Ergometry są skalibrowane w taki sposób, że pozwalają trenować z taką samą mocą. Nie ma zatem znaczenia, czy trenujesz na crosstrainerze,czy na ergometrze rowerowym z obciążeniem równym 50 watów – w obu przypadkach trenujesz z takim samym obciążeniem.
Ile prądu zużywa mój ergometr?
Ergometr nie zużywa tyle energii, ile wynosi podana moc oporu. Maksymalne zużycie prądu wynosi
ok. 60 watów podczas pracy (wartość ta zależy od danych zasilacza).
Co oznacza regulacja zależna od liczby obrotów i niezależna od liczby obrotów?
W ergometrze z regulacją niezależną od liczby obrotów trenujący pokonuje stałe obciążenie niezależnie od częstotliwości kroku / pedałowania. Zatem zarówno przy 40, jak i 100 obrotach na minutę pokonuje obciążenie o zadanej wartości.
Czy można przeliczyć intensywność obciążenia na waty?
Niestety nie ma przelicznika intensywności obciążenia na moc wyrażoną w watach. Zgodnie z normą PN wskaźnik oporu w watach mogą posiadać wyłącznie ergometry. Ergometry są poddawane kalibracji na zalegalizowanym mierniku momentu obrotowego. Takiej precyzyjnej regulacji nie posiadają urządzenia ze wskaźnikiem stopnia hamowania.
Jeśli chcesz by twój trening był intensywny ,bardzo dokładnie kontrolowany i o ściśle zaplanowanym oporze wybierz Ergometr .
Może być nim orbitrek,rower lub wioślarz
Ergometr jest idealny do treningu rehabilitacyjnego jak i dla osób z wadami serca .
Ich cel: Więcej satysfakcji z treningu i lepsza kondycja !
Zobacz także
Powrót do listy